Header

Dzień 10, Wtorek 19.01.2010 – Katmandu.

Decydujemy się oddać do prania nasze wyszmorgane ciuchy. Są wręcz czarne od kurzu i brudu, który oblepiał nas w Delhi i Waranasi. To niesamowite, ale brud się nas znajduje nawet jeśli niczego nie dotykamy. Mimo, że myjemy często ręce, są ciągle brudne, a paznokcie ciągle czarne. Jak to się dzieje, nie rozumiemy.

Mięsny w Katmandu

Mięsny w Katmandu

Spotykamy się na śniadanku w super klimatycznej knajpce przy naszym hoteliku. Jest cudowna.

Idziemy na spacer po zaułkach starego miasta. Podziwiamy misternie rzeźbione klasztory, świątynie, stupy. Prawdziwe perełki architektoniczne powciskane pomiędzy stragany, domy, kramy. Są naprawdę piękne.

Odpoczynek przed świątynią

Odpoczynek przed świątynią

Robimy przerwę na piwko. Jest pięknie.

Nareszcie. Oficjalnie można pić piwo. Kochamy Nepal!

Nareszcie. Oficjalnie można pić piwo. Kochamy Nepal!

Następuje krótka wymiana zdań z poznanymi na tarasie Urugwajkami na temat transportu i o dziwo, okazuje się, że nasze wczorajsze przejścia to wcale nie był pech, tylko norma!!!

Na straganie

Na straganie

Włóczymy się po mieście i zapstrykujemy się niemalże na śmierć. Wracamy na kolacyjkę. Zamawiamy jakieś tybetańskie piwo. Dostajemy jakieś beczki z ziarnami, chyba gorczycy. Wygląda dziwnie, a smakuje jak sfermentowane zboże z cytryną. Dajemy mu jednak radę, nawet trochę kopie, choć nie wszyscy to odczuli:)

Rybny w Katmandu

Rybny w Katmandu

Ania pada. To na pewno zemsta Sziwy. Reszta idzie załatwiać wycieczkę do Chitawan i przymierza się do zakupów, a jest tu naprawdę w czym wybierać. Chyba zostawimy tu fortunę! Robimy plany, co to my sobie fajnego kupimy jak będziemy wyjeżdżać.

Inspire your world :)

Inspire your world :)

W hotelu, niestety bez złożonej cierpieniem Ani, zaczynamy małą imprezkę. Prowadzimy dyskusje na poważne tematy egzystencjalne. Robi się coraz bardziej wciągająco zwłaszcza, że łoimy całkiem niezłą lokalną whisky. Uduchowieni i szczęśliwi idziemy spać.

This entry was posted in Indie i Nepal


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/bartez09/public_html/syberia.m2.x25.pl/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044