Header

Dzień drugi 28.07.2004

Przyjeżdżamy do Petersburga. Wychodzą po nas Ela i Natasza, nasze dwie rosyjskie przyjaciółki. Twierdzą, że nawet nie wyglądamy na zmęczonych. Dobra nasza.

Jeszcze ciągle świeży i czyściutcy - foci Weissman

Jeszcze ciągle świeży i czyściutcy – foci Weissman

W mieszkaniu u Nataszy odpoczywamy, coś zjadamy, kąpiemy się oczywiście i wyruszamy na podbój miasta. Zwiedzamy cudny Petersburg, Spas-Na-Krowi, kramiki pod cerkwią,

Stragany przy cerkwi Spas-Na-Krowi

Stragany przy cerkwi Spas-Na-Krowi

wypijamy piwko „Newskojenad kanałem i zjadamy pierwsze pirożki.

Newskoje i my (z prawej obie mamafoto.pl)

Newskoje i my (z prawej obie mamafoto.pl)

Oglądamy twierdzę Pietropawłowską, parczek z posągami i wykupujemy na wieczór wycieczkę statkiem po kanałach petersburskich.

Ale kanał :)

Ale kanał :)

Wieczorkiem wyruszamy z powrotem na miasto. Zanim docieramy do łódki wypijamy połowę naszego przeznaczonego na statek lytra i odtańcowujemy polkę andrusowską na trawie. Pajom toże niemnożka. Wycieczka po kanałach i Newie rewelacja!  Pływamy pod otwartymi od godz. 1.00 mostami zwodzonymi podczas gdy inni turyści oglądają te atrakcje z brzegu (he, he). Trochę zdzieramy gardła od śpiewów i krzyków. Wracamy, jak burżuje, taksówką, bo niestety już nic nie jeździ.

This entry was posted in Syberia


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/bartez09/public_html/syberia.m2.x25.pl/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044