• Syberia »
  • Dzień dziesiąty 05.08.2004
Header

Dzień dziesiąty 05.08.2004

Znów Irkuck. Przejechaliśmy całe miasto aby dotrzeć do przystani „Rakieta”. Szukamy wodolotów do Listwianki, najbardziej znanego kurortu nad Bajkałem. Biletów oczywiście nie ma. Tzn. są, ale tylko 4!. Idziemy więc szukać marszrutki. Wracamy znów przez całe miasto (Irkuck znamy coraz dokładniej) a następnie z tym samym panem dojeżdżamy do Listwianki. Wreszcie można odetchnąć. Wspaniały ryneczek z pamiątkami i cała masa wędzonych omuli.

W oparach omuli...

W oparach omuli…

Rozkładamy się na plaży. Widok na Bajkał prześliczny. Zjadamy omule. Po raz pierwszy widzimy „foczki„. Nocleg znajdujemy u dziadka z podbitym okiem. Jest wporzo.

Po rozpakowaniu idziemy na wycieczkę do źródeł Angary, jedynej rzeki wypadającej z Bajkału.

Wyprawa do źródeł Angary

Wyprawa do źródeł Angary

Spacer bardzo przyjemny. Słoneczko pięknie świeci i opala.  Stwierdzamy, że nie widać drugiego brzegu Bajkału. Po drodze spotykamy znów turystów z Polski. No i oczywiście wszechobecne krowy. Widzimy też dzieci stojące godzinami w wodzie i łowiące ryby!!! (temperatura wody w Bajkale wynosi średnio 8 stopni C !).

Dzieci w przemyśle turystycznym

Dzieci w przemyśle turystycznym

W drodze powrotnej wpadamy na pomysł zrobienia ogniska. Ale kupić normalną kiełbasę na ognisko to prawdziwy cud. W końcu się udaje. Wieczorem Weissman „robi” kisiel. Później palimy ognisko przed naszym domkiem. Pijemy oczywiście wódeczkę i jemy przepyszną kiełbaskę z super musztardą. Doskonała impreza. Przed snem opowiadamy straszne historie o czarnej łapie.

This entry was posted in Syberia


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/bartez09/public_html/syberia.m2.x25.pl/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044