• Syberia »
  • Dzień trzeci 29.07.2004
Header

Dzień trzeci 29.07.2004

Młoda artystka przed Pałacem Zimowym

Młoda artystka przed Pałacem Zimowym

Drugi dzień pobytu w Petersburgu przeznaczamy na Ermitaż. Nieco wcześniej zwiedzamy inne atrakcje miasta. Oglądamy Cerkiew Isaaka, Miednyj Wsadnik, zjadamy niedobre hamburgery w parku i wypijamy pyszne piwko, oczywiście Baltika 3 (nasz nowy faworyt wśród rosyjskich piw).

Strasznie kombinujemy przy zakupach biletów do Ermitażu, aby nie płacić ogromnych sum dla innostrańców. Załatwiają to oczywiście nasze padrugi.

Przez bramki przechodzimy w kompletnej ciszy, udając Rosjan. Głośno rozmawiają tylko Nataszka z Elizawietą. Jesteśmy trochę przerażeni, ale udaje się bez większych problemów.

Zimnyj Dwariec (Pałac Zimowy) - tu m.in. mieści się słynny Ermitaż

Zimnyj Dwariec (Pałac Zimowy) – tu m.in. mieści się słynny Ermitaż

Zimnyj Dwariec oczywiście wszystkich zachwyca i wykańcza. Jest ogromny, pokonujemy kilometry, aby oglądnąć choć najbardziej znane dzieła sztuki. Gdy wychodzimy z Ermitażu leje. Próbujemy schować się we wnęce elewacji pałacu, jednak nie możemy się pomieścić (jest nas przecież dziesiątka, ale co my nie damy rady ?). Decydujemy się w końcu iść w deszczu tym bardziej, że w perspektywie była kolacja w centrum handlowym.

Gdy się najedliśmy, robimy zakupy w supermarkecie na wieczór i wracamy do domku. Wręczyliśmy zakupione w Sukiennicach prezenty dla Nataszy, Eli i ich mam. Wszystkie pomagały nam przecież w załatwianiu mnóstwa formalnych i nieformalnych spraw, które umożliwiły nam przyjazd do Rosji. Wieczorkiem zrobiliśmy imprezkę z gitarką i na zmianę śpiewanymi rosyjskimi i polskimi piosenkami. Później graliśmy w „Psychiatrę” dwa razy (zmieniając zasady). Zabawa była świetna. Nasi lekarze: Natasza, a później Piotrek diagnozę postawili, ale nie pomogli, bo i jak?  Wszyscy byli szczęśliwi, choć pili tylko po siedem szóstych :) .

Oj mieszaliśmy, mieszaliśmy :)

Oj mieszaliśmy, mieszaliśmy :)

This entry was posted in Syberia


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/bartez09/public_html/syberia.m2.x25.pl/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1044